CY62167ELL-45ZXI
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
CY62167ELL-45ZXI
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : MoBL®
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : 45ns
Supplier Device Package : 48-TSOP I
Memory Type : Volatile
Mfr : Infineon Technologies
Memory Size : 16Mbit
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Access Time : 45 ns
Package / Case : 48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Memory Organization : 2M x 8, 1M x 16
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)