72V825L15PFI8
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
72V825L15PFI8
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 128-LQFP
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Memory Size : 36K (1K x 18 x 2)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 60mA
Data Rate : 66.7MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tape & Reel (TR)
FWFT Support : Yes
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Bi-Directional
Access Time : 10ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 128-TQFP (14x20)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V825
Retransmit Capability : No
Contact Now
Synchronous FIFO 36K (1K x 18 x 2) Bi-Directional 66.7MHz 10ns 128-TQFP (14x20)