AT94S10AL-25BQC
Program SRAM Bytes : 20K-32K
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
EEPROM Size : 512K x 8
Series : FPSLIC®
Data SRAM Bytes : 4K ~ 16K
Supplier Device Package : 144-LQFP (20x20)
Mfr : Microchip Technology
FPGA SRAM : 4kb
FPGA Gates : 10K
FPGA Registers : 846
Package / Case : 144-LQFP
Interface : I²C, UART
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Speed : 25 MHz